Informace pro návštěvníky

Parkování

V blízkosti zámeckého areálu je možné zaparkovat na dvou placených parkovištích. Jedná se o parkoviště u autokempu Obora a o parkoviště ve Veltrusech u hřbitova.

Cesta k zámku od parkoviště u autokempu Obora (P2)

Cesta k zámku od parkoviště u hřbitova ve Veltrusech (P1)

Osoby s omezenou schopností pohybu a svatebčané mohou využít parkoviště, které se nachází cca 100 m od hlavní zámecké budovy. Vjezd k zámku od autokempu Obora do zákazu vjezdu pouze na základě domluvy se správou zámku!

Parkoviště pro vozíčkáře a osoby s omezenou schopností pohybu je v blízkosti zámku a vede do zákazu vjezdu. Je nutné míti potřebné doklady!

 

 

Přístupnost

Přístup k zámku

Od parkoviště ve Veltrusech vede cesta hlavní vstupní branou. Povrch cesty v parku je nerovný a nezpevněný, za mokra kluzký.

Výhodnější je využít vjezd od autokempu Obora, který umožňuje dojet až na  vyhrazené parkoviště pro vozíčkáře uvnitř areálu cca 100 m od nádvoří zámku. Odtud vedou rovné a částečně asfaltové cesty.

Pokladna a WC

Mají bezbariérový přístup. Dámské i pánské toalety mají kabinu upravenou pro návštěvníky s omezenou schopností pohybu.

Laboratorium

Výstava je bezbariérová.

Okruh "Aristokracie: začátek konce"

Okruh se nachází v prvním patře severozápadního křídla zámku. Schodiště je možné překonat pomocí schodolezu, který máme přichystaný pouze po předchozí domluvě.

Parametry:

  • převážet lze pouze ruční vozíky (ne elektrické)
  • max. hmotnost převážené osoby vč. vozíku: 130 kg
  • max. šíře vozíku (rozchod pneumatik): 60 cm
  • max. šíře (osová vzdálenost) horních madel: 52 cm
  • na místě je možno přeložit postiženého na vyhovující vozík (máme)

Rudolfův sál a přízemí severozápadního křídla zámku s kaplí prostory, kde se konají svatby a kulturní akce. 

Oba prostory jsou bezbariérové. 

Restaurace

Přístup do zámecké restaurace je bezbariérový. 

Zvířata

Psům na vodítku je zámecký areál otevřen s výjimkou čestného dvora, prohlídkových okruhů, výstav a kulturních akcí. Pro vodící psy je z interiérových okruhů vhodný pouze třetí okruh – a to na objednání předem.

Cyklisté

Do zámeckého parku je cyklistům vjezd povolen. Jediné omezení je na čestném dvoře u zámku, kde je nutné kolo vést. Před vstupem do čestného dvora a uvnitř před pokladnou se nachází stojany na kola.

Zámecký areál přímo protíná cyklostezka, která vede podél řeky Vltavy. Pokud se k nám na kole vydáte, doporučujeme navštívit cykloprohlídku s průvodcem, která vás provede skrytými zákoutími parku a seznámí vás s místní historií a s romantickými pavilony.

Pro děti

Zámek disponuje přebalovacím pultem, který naleznete v prostoru dámských toalet v severovýchodním křídle zámku – vstup z čestného dvora.

Toalety

Toalety u zámku se nachází v prostorách severovýchodního křídla – vstup z čestného dvora. Nachází se zde také bezbariérové WC.
U hlavní zámecké brány jsou toalety na dvoře Informačního centra, klíč na vyžádání v infookénku.