10 nejčastějších dotazů návštěvníků zámku

FAQ

1. Jaká je otevírací doba zámku?

Otevírací doba se liší v jednotlivých měsících, zámecké nádvoří se uzavírá po poslední prohlídce. Otevírací doba jednotlivých okruhů končí s poslední prohlídkou. Park je otevřen celoročně od úsvitu do soumraku.

(otevírací doba zde)

 

2. Je potřeba rezervovat prohlídku předem?

Rezervace předem je vyžadována od skupin nad 15 osob, doporučujeme rezervovat také skupinkám nad 5 osob a to zejména v době prázdnin. Jednotlivci si mohou datum a čas vybrat při zakoupení vstupenky online (online vstupenky zde). Prohlídky v cizím jazyce je nutné si objednat předem.

 

3. Jak je přístupný zámecký park?

Park je otevřen celoročně od úsvitu do soumraku a vzhledem k jeho velké rozloze je dostupný z několika míst. Pro lepší orientaci doporučujeme využít mapku areálu, která je k zakoupení na zámecké pokladně a v infocentru. V parku je po cestách možné jezdit na kole a vodit psy na vodítku bez omezení. Na zámecké nádvoří (ani na prohlídky) psi nesmí, kolo může být vedené a umístěné do stojanu.

 

4. Kde můžeme zaparkovat a jak je to k zámku daleko?

Parkovat lze na parkovišti P1 a P2, která jsou značená při příjezdu do Veltrus. P1 je ve Veltrusech u hřbitova a k zámku je to cca 1200m, P2 je v blízkosti Vltavy u campu a k zámku je to cca 800m. Parkoviště jsou zpoplatněna. Pro invalidní osoby a svatebčany je k dispozici parkoviště v bezprostřední blízkosti zámku (mapy zde).

 

5. Jak se k vám dostaneme, když nejsme autem?

Nejbližší vlaková zastávka je Nelahozeves, odtud je to k zámku cca 3 km po turistické značce.Vystoupit lze také na zastávce Nelahozeves – zámek, na které stojí turistické informační centrum a je zde k dispozici mapa okolí. Autobusové nádraží je v centru Veltrus a přijíždějí sem spoje z Mělníka, Prahy i Kralup nad Vltavou. 

 

6. Jaké jsou možnosti placení kartou, je na místě bankomat?

V zámecké pokladně a infocentru je možné platit bezhotovostně.

V restauraci platby kartou nepřijímají, v kavárně u hlavní brány platit kartou lze. Nejbližší bankomat je v Kralupech nad Vltavou.

 

7. Nabízí zámek něco pro děti?

V edukačním centru Schola naturalis jsou připravené programy pro školky a školy (nabídka Scholy naturalis). Děti na vlastním kole a s helmou se můžou zúčastnit cykloprohlídky parku, vhodná je pro ně také jízda naším „koňobusem“. Děti jsou vítanými návštěvníky v Holandském selském dvoře. S kočárkem lze navštívit výstavu Laboratorium.

 

8. Je vstup na zámek bezbariérový?

Výstava Laboratorium, vstup na pokladnu a budova špejcharu jsou bezbariérové, na okruhu „Aristokracie: začátek konce“ je k dispozici schodolez, který lze po předchozí domluvě využít.

 

9. Je na zámku nějaká restaurace?

V zámeckém areálu funguje kavárna Kafe z ruky u hlavní brány do parku, restaurace se zahrádkou v těsné blízkosti zámku a občerstvení v Holandském domě. Informace o provozu naleznete na našich webových stránkách nebo na profilech provozovatelů.(informace k provozu občerstvení).

 

10. Kdy je v provozu koňský povoz?

Koňský povoz jezdí v hlavní sezóně dle jízdního řádu (zde), případně jako součást kulturních akcí. Provoz může ovlivnit aktuální počasí. Návštěvníci si mohou zavolat v daný den ráno a situaci ověřit v našem informačním centru (telefonní číslo: 778 751 565). Projížďku je možné si také rezervovat na emailu veltrusy.rezervace@npu.cz.

Rychlý kontakt

Nevíte si rady? Nevadí, ozvěte se nám, rádi vám poradíme.